Duben 2012


Pedigree

7. dubna 2012 v 11:31 | papillon♥ |  Upoutávky

Pedigree Denta Stix

7. dubna 2012 v 11:28 | papillon♥ |  Upoutávky

Doporučené filmy:

7. dubna 2012 v 11:26 | papillon♥ |  Doporučujeme....
Marmaduke


Můj brácha je pes!Australská Kelpie

6. dubna 2012 v 14:06 | papillon♥ |  Australská kelpie


Vzhled
Celkový vzhled odpovídá mrštnému, aktivnímu středně velkému psovi vysokých kvalit, spojujícímu výbornou svalovou kondici s velkou pružností končetin a schopností neúnavně pracovat. Nesmí jevit žádné známky přílišné hubenosti. Hlava je v dobrém poměru k velikosti psa. Celkový tvar a obrysy vytvářejí liščí výraz, který je změkčen mandlovýma očima. Uši jsou vztyčené a stoupají k jemné špičce. K dosažení téměř neomezené vytrvalosti vyžadované od pracovního ovčáka v rozlehlých otevřených prostorách musí mít kelpie dokonale zdravou tělesnou stavbu i pohyb. Jakákoliv vada ve stavbě těla nebo v povaze, která neodpovídá pracovnímu psovi, musí být považována za neodpovídající typu. Srst je dvojitá, s krátkou hustou podsadou, dlouhá okolo 3 cm. Barva je černá, černá s pálením, červená, červená s pálením, plavá, čokoládová a kouřově modrá.
Výška v kohoutku: psi: od 46 do 51 cm
feny: od 43 do 48 cm
Váží okolo 20 kg

Využití a povaha
Kelpie je velmi pozorný, horlivý a vysoce inteligentní pes s jemnou a učenlivou povahou a téměř nevyčerpatelnou energií, s velkou věrností a oddaností svěřeným úkolům. Má přirozený instinkt a přístup k práci s ovcemi, jak ve volné krajině, tak v ohradě. Kelpie velmi ráda pracuje a je velmi oddaná a věrná svému pánovi a jeho rodině. Plemeno je odolné a není zatíženo žádnými zdravotními problémy. Výborně se hodí ke všem kynologickým sportům - dogfrisbee, agility aj. Je velmi rychlá a obratná a sschopná všestranného výcviku. Pozitivní vlastností je, že se snaží svému pánovi zavděčit za každých okolností. Vyžaduje však hodně pozornosti. Dobře se snáší s ostatními domácími zvířaty.
Péče
Srst je na údržbu nenáročná, stačí ji vykartáčovat v době línání. Kelpie se hodí především do aktivní rodiny, protože potřebuje v dostatečné míře fyzicky i psychicky zaměstnat. Ke své spokojenosti vyžaduje značné množství pohybu.

Aljašský malamut-Husky

6. dubna 2012 v 14:02 | papillon♥ |  Husky
Historie
Aljašský malamut je největší plemeno mezi saňovými psy. Byl vyšlechtěn jakožto pes určený ke skupinovému tažení saní na velké vzdálenosti v extrémních polárních podmínkách. Má obrovskou sílu, díky které je schopen táhnout těžké náklady na velké vzdálenosti. Plemeno bylo pojmenováno podle domorodého kmene Inuitů ze severozápadní Aljašky (Mahlemutech). Eskymáci své psy milovali, velmi si jich vážili, protože věděli, že by bez jejich pomoci nebyli schopni přežít. Psi byli používáni nejen k tahu saní a nošení břemen, ale také při lovu ledních medvědů, tuleňů a jiné zvěře. V chovu se uplatňovali pouze psi s vysloveně přátelskou povahou, která plemenu zůstala dodnes.
Na začátku 20. století, kdy byly velmi oblíbené závody psích spřežení, plemeno téměř vymizelo. Malamuti byli sice silní a vytrvalí, ale pro rychlostní závody příliš pomalí, proto se pro závodní účely křížili s jinými plemeny. Situace se zlepšila až v roce 1926, kdy malamuti začali být rozmnožováni čistokrevným chovem. V roce 1935 plemeno uznal americký American Kennel Club.
Povaha a využití
Aljašský malamut je laskavý a přátelský, není psem jednoho pána. Je to věrný a oddaný společník. Na výzvu reaguje hravě, ale obecně je v dospělosti pozoruhodný svou důstojností. Má silnou náklonnost k člověku, rád je v přítomnosti lidí. Je však často tvrdohlavý a samostatně myslící. Je ochoten se podřídit pouze v případě, že jeho pán bude bezvýhradný šéf smečky. Výchova musí být láskyplná a důsledná. Často podléhá svým instinktům a chová se nezávisle. Není to hlídač ani obranář (naprosto nevhodný na služební výcvik), ale pokud se cítí ohrožen jiným psem, projeví se jeho tvrdost. Je ideálním partnerem pro volný čas. Miluje dlouhé procházky a bude šťastný, když bude aspoň občas využíván ke svému původnímu poslání - práci v zápřahu.
Vzhled
Aljašský malamut je jedním z nejstarších severských saňových psů. Je to silný a mohutně stavěný pes s hlubokým hrudníkem a silným, dobře osvaleným tělem. Malamut pevně stojí na tlapách a jeho postoj budí dojem velké aktivity, držení těla je hrdé, hlava vztyčená a oči hledí s ostražitým zájmem a zvědavě. Hlava je široká. Uši jsou trojúhelníkové a při vzbuzené pozornosti vzpřímené. Tlama je mohutná, od kořene k čenichu se jen lehce zužuje. Tlama není zvednutá ani dlouhá, ani příliš zkrácená. Srst je hustá s tvrdou krycí srstí dostatečné délky, jež dobře překrývá hustou podsadu. Malamuti jsou různých barev. Znaky na obličejové části hlavy jsou rozlišovacím znakem jedinců. Skládají se z kápě na hlavě, obličejová část hlavy je celá bílá, nebo se znaky s pruhem anebo maskou. Ocas je dobře osrstěn, nesen nad hřbetem a připomíná chochol. Malamut musí mít silnou kostru s pevnými končetinami, dobrým pohybem, hlubokým hrudníkem a silnými plecemi. Musí mít všechny fyzické vlastnosti nutné pro velký výkon. Pohyb musí být plynulý, vyvážený, neúnavný a naprosto účelný. Není určen jako závodní saňový pes pro soutěže v rychlostních závodech. Malamut je ideálně stavěn k tomu, aby podával silný a vytrvalý výkon a veškeré znaky psů tohoto plemene včetně povahových vlastností musejí odpovídat tomuto účelu. Jakékoliv odchylky odporující uvedenému účelu se považují za vážnou vadu.
Psy dosahují kohoutkové výšky zhruba 63,5 cm a hmotnosti přibližně 40 kg.Průměrná kohoutková výška fen se pohybuje kolem 58,5 cm při hmotnosti asi 35 kg.

Péče
Malamut/Husky vyžaduje dostatek prostoru a pohybu. Je vhodný k celoročnímu pobytu venku, potřebuje však častý kontakt se svou lidskou smečkou. Má hustou, odolnou srst, kterou je nutné pravidelně česat a to zvláště v době línání. Potřebuje klidnou a velmi důslednou výchovu.


Štěně:
Appenzellský salašnický pes

6. dubna 2012 v 13:53 | papillon♥ |  Appenzellský salašnický pes
Vzhled:
Appenzellský salašnický pes je středně velký s harmonickými proporcemi těla. Je velmi pohyblivý a hbitý. Tento tříbarevný pes má chytrý výraz v obličeji a jeho tlapy jsou krátké se silnými polštářky a těsně přiléhajícími prsty. Psi dorůstají 52 - 56 cm v kohoutku, feny mohou dorůst 50 - 54 cm v kohoutku. Hmotnost tohoto plemene se pohybuje kolem 25 - 32 kg. Appenzellský salašnický pes má silné čelisti a mohutný krk. Jeho srst je krátká, hustá, lesklá a těsně přiléhající. Základní barva je černá nebo havanově hnědá s pokud možno symetrickými bílými a hnědočervenými odznaky.
Využití a povaha:
Tento pes se nehodí do městské zástavby, ani do teplého podnebí. Je rád, může-li spát a žít venku. Appenzellský salašnický pes je víceúčelové plemeno. Ochotně hlídá skot, ovce i kozy a útočníky odrazuje svou silou a velikostí. Toto plemeno je dobrosrdečné a přátelské. Je to ideální společník, avšak potřebuje dostatek prostoru a pohybu. Appenzellský salašnický pes je sebejistý a nebojácný, vůči cizím lidem je lehce nedůvěřivý. Je to však nepodplatitelný hlídač, který se rád učí nové věci.
Péče:
Tato rasa není specificky náchylná k určitým nemocem. Péče o srst není nijak náročná. Appenzellský salašnický pes se průměrně dožívá 12 - 13 let.Film

6. dubna 2012 v 12:23 | papillon♥ |  Doporučujeme....

Kočky a psi


Jako kočky a psi 2


Viděla jsem oba filmy a jsou dobrý, ale dvojka je lepší než jednička.

Filmy

6. dubna 2012 v 12:20 | papillon♥ |  Doporučujeme....

Táta, máma, tři děti, dva psi a kočka. Takové je složení jedné prima rodiny. Někdy si navzájem popletou talíře, jindy postele. Spojuje je společný dům a ještě jedna věc - všichni mluví! Jednou však musí dvounožci odjet na pár týdnů do vzdáleného města - a zvířata musí k hodné, ale cizí tetě na venkov. Všem je to líto, ale nedá se nic dělat... Nebo dá? Ano! A tak se dva psovití a jedna - trochu zhýčkaná - šelmička kočkovitá vydají na dobrodružství. Někdy je dobře, jindy je hlad, někde číhá medvěd, jinde nevrlý dikobraz. Pouť je to strastiplná, ale díky vzájemnému přátelství a humoru - především psímu - všichni tři vandráci nakonec skončí v náručích svých nejmilejších.


Obrovská bída donutila Carracloughovi, obyčejnou rodinu z anglického Yorkshire, prodat zbožňovanou fenku Lassie vévodovi z Rudlingu. Stesk po bývalých pánech je ale silnější než mříže její klece, z níž kolie Lassie záhy unikne a vydá se na strastiplnou a dlouhou cestu domů. Tak začíná úžasné dobrodružství jednoho mimořádně statečného psa, který navzdory nástrahám, jež mu do cesty kladou příroda a lidé, neomylně míří ke svému cíli.


To jsem viděla a je to fakt sranda!!


Dětská hlídka/seriál

6. dubna 2012 v 11:57 | papillon♥ |  Doporučujeme....

Čivava

6. dubna 2012 v 11:32 | papillon♥ |  Chivava
Povaha a využití
Čivava je rodinný pes. K celé rodině přilne velmi silným poutem. Je inteligentní s roztomilým, přítulným a přátelským chováním. Nezapře své lovecké sklony. Tak jako každý pes, tak i čivava potřebuje mít jasně určené místo v rodinné hierarchii, jinak má sklony převzít velení. Vzhledem je to typicky společenský pes, avšak nesmíme se nechat zmást. I přes svou velikost je to velmi odvážný pes. Díky své odvážnosti se nebojí ani větších psů, i když přednost dá mnohem radši psům podobné velikosti. S ostatními domácími zvířaty vychází velmi dobře. Tento psík je velmi hravý a má rád děti, ale hodí se spíše k dětem odrostlejším, které pochopí, jak se k němu mají chovat a které mu neublíží. Vhodným sportem, které můžou děti s čivavou dělat, je agility.

Vzhled
Čivava má kompaktní stavbu těla. Hlava je mírně zaoblená s prodlouženým temenem a lebka má výrazný tvar jablíčka. Oči jsou velké a kulaté. Uši jsou poměrně velké, nápadné a vztyčené. Tělo je krátké s rovným hřbetem. Jeho mírně dlouhý ocas, který nese vysoko vztyčený, je buď ohnutý, nebo do půlkruhu zatočený se špičkou směřující k bedrům. Toto plemeno se objevuje ve dvou varietách - krátkosrsté a dlouhosrsté. U krátkosrstých psů je srst na celém těle krátká a přiléhající, na krku a na ocase může být delší. Srst dlouhosrstých čivav je jemná a hedvábná, rovná nebo mírně vlnitá s nepříliš hustou podsadou. Na uších, zadní straně končetin a na ocase tvoří třásně. Přípustné jsou všechny barvy srsti v různých odstínech a kombinacích.
Péče
Nároky na prostor jsou velmi malé, proto je to ideální pes do malého bytu. Čivavy se dokážou pohybovat velmi rychle, ale poměrně brzy se unaví, proto nejsou schopny velkých výkonů či dlouhých túr. Dalším rizikem je jejich nepatrný vzrůst, který může vést k řadě úrazů. Velmi nebezpečné jsou zlomeniny, ke kterým může dojít prakticky všude. Problémem pro tyto psy jsou vyšší schody a v neposlední řadě také velký psí kamarád, který je může zalehnout nebo packou způsobit nějaká zranění či pohmožděniny. Čivava by měla být chráněna před prochladnutím.Zlatý retrívr obrázky

6. dubna 2012 v 9:13 | papillon♥ |  Zlatý retrývr
Zlatý retrívt štěně:
Francouzký buldoček

5. dubna 2012 v 17:52 Francouzký buldoček

Povaha a využití
Buldočka dnes řadíme mezi malá molosoidní společenská plemena. Když máme vystihnout jeho povahu stručně jednou větou, určitě platí, že se jedná o malého psa s povahou velkého plemene. Vždy je dobře naladěný a ochotný k zábavě a hrám. Má velký smysl pro humor a miluje šaškoviny. Je chytrý, schopný i omezenějších sportovních výkonů - delší procházky nebo pěší výlety dobře zvládá. Ve vztahu k lidem je velmi komunikativní, vázaný na svého pána. I ostatní lidi, snažící se s ním navázat kontakt, je schopen "převálcovat" velkou buldočí láskou. Ovšem nezapomínejme na rčení :" zarputilý jako buldok"…i náš malý francouzský buldoček bývá značně tvrdohlavý a při výchově mějte na paměti, že je potřeba velké důslednosti a štěněti stanovit meze, za které již nejste ochotni jít. Umíněnost potom souvisí i s jistou dominancí nejen u psů , ale i u fen.
Vzhled
Vzhled: malý, ale silný a svalnatý pes s mohutnou hlavou s velkýma vztyčenýma ušima - velmi nápadné tzv. netopýří a zkrácenou čenichovou partií. Srst je krátká a hustá, ocas krátký.
Zbarvení: žíhané s bílým znakem (nejčastěji s bílou náprsenkou, strakaté černobílé nebo plavé - béžové (tzv. fawn).
Velikost: výška v kohoutku okolo 30 cm, hmotnost 8-14 kg. Psi bývají mohutnější, na hranici 14 kg, fenky jemnější.
Charakteristika: okouzlující společník, stále veselý ale ne hektický nebo nervózní, s vyvinutými hlídacími instinkty, přizpůsobivý, vyrovnaný.


Péče:

Vzhledem k jeho velké vázanosti na "lidskou smečku" a velké potřebě sociálního kontaktu by osamělý buldoček někde v izolaci na zahradě velice trpěl. Také fyzicky není takovému ustájení uzpůsoben (krátká srst, holé bříško). Buldoček je ideální "městský pes". Díky své přizpůsobivosti a skromnosti se spokojí i s malým prostorem ve Vašem bytě, nebude sousedy obtěžovat zbytečným štěkotem, nehrozí od něj agresivní útok pro cizí příchozí. Není třeba, aby prošel náročným výcvikem, nácvik základních povelů s ním snadno zvládne i začátečník. V dnešní době je buldoček výborným společenským psem, nic víc, nic míň. Nemůžete od něho čekat pracovní nebo snad lovecké výkony.
Ani údržba jeho exteriéru není pro zaměstnaného a pracovně vytíženého člověka nijak náročná. Krátká srst vypadá stále dobře, jen výjimečně je třeba jednou za čas psa vykoupat.
Jelikož žádný pes není dokonalý i buldoček má své slabiny. Jedná se o tzv. krátkolebé plemeno (stejně jako např. německý boxer nebo doga). Jeho krátký čenich způsobuje, že je citlivý na přehřátí a v letních měsících při horkém počasí je mu nejlépe v chládku bytu nebo zahrady. V takovém počasí je nutno na delší procházky nebo túry zapomenout. Krátký čenich často způsobuje i problémy s dýcháním, psi tzv. "chrochtají" a téměř každý buldoček ve spánku chrápe.Francouzký buldoček štěně:

  

Sheltie info

5. dubna 2012 v 17:42 Sheltie
Historie:
Šeltie, nebo chcete-li shetland sheepdog, pochází jak napovídá název z Shetlandských ostrovů. Ty se nachází přibližně ve stejné severní šířce jako Oslo či Leningrad. Je to hornatá krajina, které vládne silný vítr. Krajina je jen chudě porostlá vegetací, léto je krátké a vlhké, zima naopak dlouhá. Právě chudá vegetace způsobuje, že zvířata zde chovaná dosahují malého vzrůstu - vzpomeňme třeba na malého shetlandského poníka, nejmenší koňské plemeno na světě. K těmto malým domácím zvířatům patří také malý pastevecký pes. Jelikož na Shetlandech nejsou ani vlci ani medvědi, nebylo za potřebí psa obranáře, ale psa hlídače.
V 9. století byly ostrovy osídleny Nory, kteří s sebou na ostrovy přivezli svá domácí zvířata, včetně psů severského typu, ještě dnes se můžeme setkat s norským buhundem, finským sobím psem apod. Tito psi se stali předky šeltie. Avšak mnoho o jejím původu není známo. Můžeme vycházet pouze z domněnek - pastevci na Shetlandách potřebovali malého psa, který je vytrvalý a otužilý. Tento pes byl na Shetlandech známý pod názvem toonie dog nebo také peerie. Kromě malého vzrůstu se však od sebe psi výrazně lišili. Dalším z předků šeltie byl zřejmě 36 cm vysoký pes lovců velryb známý pod názvem Yakki. Pastevci přijíždějící ze Skotska s sebou brali na ostrovy své kolie. Dalším možným předkem je i king charles spaniel.

Vzhled:
Dnešní výška sheltie je u psů 37 cma u fen 35,5 cm +/- 2,5 cm. Psi váží od8 kg, feny od 6 kg. Srst by měla být velmi hustá. Vrchní srst je hladká a tvrdá, vnitřní měkká, huňatá a velice hustá. Límec a hříva jsou velmi bujně osrstěny.
Povaha a využití:
Šeltie je oblíbeným domácím mazlíčkem. Je inteligentní, živá a hravá. Miluje pohyb a výborně vychází s dětmi. Shlédnout ji můžeme také v soutěžích poslušnosti. Je vhodná i pro kynology začátečníky.
Péče:
Povahou je mírná a vyžaduje citlivý přístup při výchově. Je to efektivní výstavní pes, který vyžaduje pravidelnou péči o srst.

Sheltie

5. dubna 2012 v 17:39 Sheltie
Shetlandský ovčák, zdrobněle pojmenován sheltie, je typickým představitelem pasteveckých pracovních psů. Byl vyšlechtěn v oblasti známé miniaturní florou a faunou, měl být zmenšenou kopií skotské collie. Při absenci dravců na Shetlandech pastevci nepotřebovali velké agresivní psy. Hodil se spíše nevelký pomocník neohrožující malá domácí zvířata, nenáročný a odolný drsnému klimatu.
CELKOVÝ VZHLED: Malý, dlouhosrstý pracovní pes velké krásy, bez známek těžkopádnosti a hrubosti, pohyb pružný a půvabný. Obrys těla symetrický, žádná část nepřevažuje vzhledem k celku. Bohatá srst, límec a náprsenka a souměrná hlava s líbezným výrazem se spojují v ideální obraz.
Charakteristika: Ostražitý, mírný, inteligentní, silný a temperamentní.
POVAHA / TEMPERAMENT: Živý, mírný, inteligentní, horlivý a činorodý. Příchylný a reagující na svého pána, rezervovaný vůči cizím, nikdy nervózní.
Chůze/ pohyb: Pružný, plynulý a půvabný, vycházející z pánevních končetin, pokrývající maximální množství prostoru s minimální námahou. Mimochod, pletení, kymácení nebo toporný, chůdovitý a akcentovaný pohyb je vysoce nežádoucí.
SRST: Dvojí, krycí srst dlouhá, hrubé textury, rovná. Podsada měkká, hustá. Límec a náprsenka velmi bohatá. Praporce na hrudních končetinách bohaté. Pánevní končetiny až k hleznům hojně osrstěné, od hlezen dolů srst spíše hladká. Srst na obličeji krátká, hladká. Srst by měla bohatě pokrývat tělo psa, ale neměla by převládat nebo zastírat obrys jeho těla. Krátkosrstí jedinci jsou vysoce nežádoucí.

ZBARVENÍ:

Sobolí

TricolorBlue-merle

(znáte ze seriálu puppy patrol/dětský hlídkaČerno-bíláVelikost

Ideální výška v kohoutku: psi 37 cm, feny 36 cm


Přepočítávací tabulka let psích do lidských

5. dubna 2012 v 8:43 Ostatní články..

Roky

PESČLOVĚK
1 ROK15 LET
2 ROKY21 LET
3 ROKY27 LET
4 ROKY32 LET
5 LET37 LET
6 LET42 LET
7 LET47 LET
8 LET51 LET
9 LET55 LET
10 LET59 LET
11 LET65 LET
12 LET69 LET
13 LET75 LET
14 LET83 LET

Měsíce

doplníme později...

Pořiďte si.....

5. dubna 2012 v 8:36 Ostatní články..

......Pejska!

Já sama už dlouho toužím po papillonovi nebo sheltii, ale zatím mi to rodiče nedovolili. Je mi 12 let a jmenuji se Eliška. Moje kamarádka se kterou mám tento blog společně se jmenuje Anička a je jí 11 let. Pejsek není moc náročný. Stačí ho 3x denně venčit (chodit na procházky /ráno, odpoledne a večer), aby se proběhnul nebo vykonal svou potřebu. Pokud máte dost velkou zahradu, nemusíte s ním chodit až tak často, spíš ho pouštějte častěji ven. Ale ať už máte zahradu, nebo ne, s pejsek stejně čas od času na procházku zpravidla musíte. Pokud má pejsek dlouhou srst, měl by se kartáčovat a pročesávat (jak často, záleží na rase/druhu psa). Pejsek se dá i vycvičit. Stačí s ním chodit na cvičné stanice. Jedna taková je od nás zrovna pár km, ale my pejska nemáme, takže to nepotřebujeme. Vycvičit, záleží na vás, jestli budete chtít. Pokud má pejsek sklony ke kousání jiných, nebo na cizí lidi není moc zvyklý, z jistoty byste mu měli dávat náhubek, alespoň nějakých pár měsíců. Samozřrjmě aby vám pes neutekl, musí být na vodítku, pro jeho bezpečí. Jak se říká, pes je nejlepší přítel člověka, ale nevím proč by to nemohla být i kočka, králíček nebo kůň. Důležité je že vy se s svým mazlíčkem cítíte dobře, obléváte ho láskou a máte ho rádi. Pečujete o něj a jste s ním v harmonii. V tom případě může být váš nejlepší přítel jakékoli jiné zvířátko, než pes.Papillon

4. dubna 2012 v 11:42 Papillon
Historie:
Podle jedné staré legendy je papillon potomek španělského trpasličího španěla ze 16. století. Dlouhá srst a jeho vzhled napovídají, že papillonovi předci pocházeli z krve severských špiců. Na druhé straně je známá i verze, která tvrdí, že papillon je vlastně epanioez z Belgie, oblíbenec královského dvora. Papillon byl v 17. století velmi populárním plemenem ve Francii, kde ho mnozí umělci, jako např. Peter Paul Rubens nebo van Dyck, zvěčňovali na svá plátna. Toto plemeno se stalo také oblíbencem Marie Antoinette a Madame de Pompadour.
Vzhled:
Papillon je plemeno malých společenských psů. Tento psík má harmonickou stavbu těla a jeho kůže je pokryta dlouhou srstí. Papillon hrdě drží své tělo a má lehký, elegantní pohyb. Délka jeho těla je o něco delší, než jeho výška v kohoutku, která je většinou okolo 28 cm. Plemeno se podle hmotnosti rozděluje do dvou kategorií. První katergorie zahrnuje jedince jejichž hmotnost je menší než 2,5 kg. Do druhé kategorie patří feny od 2,5 kg až 5 kg a psi od 2,5 kg do 4,5 kg. Charakteristická zvláštnost u tohoto malého psíka je, že má nádherné uši, které jsou podobné křídlům babočky. Jsou posazeny dosti daleko od sebe, takže odhalují mírně kulatou lebku, na bývá bílá, úzká, zřetelně vymezená lysinka. Phalene je varianta papillona se zavěšenýma ušima. Papillon má lesklou, bohatou, vlnitou srst, která není při dotyku příliš měkká. Někteří psi mají srst 7,5 cm dlouhou a pramínky na ocasu mohou být až 15 cm dlouhé. Na krku je srst delší a vytváří límec a náprsenku, na zadní straně stehen vytváří srst bohaté "kalhotky". Papillon může mít jakoukoli barvu na bílém základu.
Využití a povaha:
U nás je toto plemeno málo známé a lidé si jej často pletou např. s kříženci čivavy a špice. Papillon je zvídavý, hrdý a sebevědomý psík, který se dobře snáší s ostatními psy. Má živou, elegantní povahu a je snadno vycvičitelný. Hodí se k dětem i do městské zástavby. Je to velmi dobrý hlídač, který si chrání svoji rodinu. Jelikož je papillon společenský pes, špatně snáší celodenní pobyt o samotě. Plemeno je vhodné i pro dnes moderní agility.
Péče:
Údržba jeho dlouhé srsti není příliš náročná. Papillona stačí česat 1 - 2x týdně, pokud právě nelíná. Tento psík miluje pohyb a svému pánovi bude vděčný za každou procházku. Jako většina malých plemen má i papillon sklony trpět vykloubením čéšky. Průměrná délka jeho života je 13 - 15 let.

Papillon štěňátko!:"Pořiďte si mě! Jsem nenáročný pejsek a rád se mazlím. Jak se tu sami můžete dočíst, hodím se i k dětem. "

Zlatý retrívr

2. dubna 2012 v 16:22 | Anička |  Zlatý retrývr


Zlatý retrívr

(Golden Retriever)Povaha plemene

Zlatý retrívr je přátelský, mírný, přítulný, důvěřivý, v neposlední řadě poslušný. Je inteligentní a má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Má schopnost získat si srdce lidí, velice trpělivý je k dětem.


Popis zlatého retrívra

Zlatý retrívr má souměrnou a vyváženou stavbu těla. Hlava a lebka je vyvážená. Stop je výrazný. Morda je silná, široká a hluboká, nos černý. Oči má tmavohnědé, posazené široko od sebe s tmavými očními linkami. Uši má středně velké, posazené zhruba v úrovni očí. Celkově vyvážené je jeho tělo, silná bedra, hluboký hrudník s dlouhými klenutými žebry, linie hřbetu je rovná. Zlatý retrívr má ocas posazený na úrovni zádi, dlouhý je zhruba k patám, konec ocasu se netočí. Tlapky zlatého retrívra jsou okrouhlé, připomínají tlapky kočičí. Přední končetiny rovné a kolmo postavené. Zadní končetiny jsou silné, svalnaté, se správnou délkou holeně a dobře vyvinutým kyčelním kloubem. Chůze je lehká, elegantní s dlouhými kroky. Výška psa je v kohoutku 56-61 cm, fena 51-56 cm. Pes váží 26-36 kg. Srst je voděodolná, zvlněná. Odstín srsti zlatý nebo krémový v jakémkoliv odstínu, nikoliv však mahagonový. Povoleno je několik bílých chloupků na hrudi. Průměrná délka života zlatého retrívra je 13 - 15 let.


Klasifikace FCI

Plemeno: FCI VII. - Retrívři, slídiči, vodní psi, sekce 1 - retrívři, s pracovní zkouškou, číslo standardu: 111/29.01.1999 UK.

Základní péče o psa

Zlatý retrívr nepotřebuje žádnou mimořádnou péči. Chovatel musí zajistit psovi dostatek volného pohybu. Protože tento pes miluje vodu (neopomíjejme, že byl původně vyšlechtěn jako přinašeč vodního ptactva a aportér zvěře), měl by chovatel dbát na jeho základní potřebu a jeho vášeň uspokojit. Pravidelnou péči potřebuje srst zlatého retrívra, kterou by měl chovatel minimálně 2x týdně kartáčovat, aby vyčesal odumřelé a ulomené chlupy. Nejprve však rukou odstraníme hrubé nečistoty, potom kartáčem se zakulacenými hroty nebo kartáčem z pravých štětin kartáčujeme. Kartáčujte směrem od hlavy po hřbet a na boky. Postupujte po směru srsti a proti němu. Prapory na předních končetinách vykartáčujte po směru růstu. Nakonec vykartáčujte ocas. Občas je potřeba zastřihávat srst mezi prsty na tlapkách. Zlatý retrívr potřebuje také pravidelně kontrolovat a čistit oči a ušní boltce. Pravidelně je též nutné kontrolovat chrup. Příliš dlouhé drápy je třeba zkrátit.

Historie plemene zlatý retrívr

Zlatý retrívr byl vyšlechtěn kolem 19. století v Anglii především jako donašeč vodních ptáků. Šlechtěním se postupně vyvíjel pro různé účely, zejména jako hlídač a vodící pes. Velkou mírou je též určen pro život v rodinách a výstavy.


Zlatý retrívr - Plemena psů, psí plemena - Zlatý retrívr
Zlatý retrívr - Plemena psů, psí plemena - Zlatý retrívr
Zlatý retrívr - Plemena psů, psí plemena - Zlatý retrívr
Zlatý retrívr - Plemena psů, psí plemena - Zlatý retrívr
FCI
Retrívři a vodní psi
Využití
Lovecká plemena
Velikost
Velká plemena
Původ plemene
Anglie
Výška v kohoutku
51 - 61 cm
Hmotnost v dospělosti
36 Kg
Věk
13 - 15 let
Délka srsti
střední
Péče o srst
nepravidelná
Vztah k dětem
velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatum
velmi dobrý
Náročnost na výchovu
nenáročný
Náročnost na pohyb
náročný
Vhodné prostředí
jakékoliv
Využití psa
společník, lovecký
Časová náročnost
půl dne